Code4Life - awans do finałuMiło nam poinformować, że drużyna Spectre-2, w składzie: Grzegorz Mrukwa, Daniel Babiak i Michał Gallus, dostała się do ścisłej dziesiątki najlepszych na świecie zespołów, które wezmą udział w etapie finałowym konkursu Code4Life, organizowanego przez firmę Roche.

W konkursie zarejestrowanych było 148 3-osobowych zespołów, w sumie 444 studentów z 60 różnych uczelni, w tym pozostałe dwie, współzawodniczące również ze sobą nawzajem drużyny wydzielone spośród grupy Spectre: Spectre-1 (Dariusz Kuchta, Maciej Gamrat, Roman Lisak) oraz Spectre-3 (Sebastian Pustelnik, Michał Wolny, Wojciech Wilgierz).

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu rozwiązania sterującego robotem, który miał zrealizować serię zadań przy ograniczonych zasobach i czasie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!

Dodano: 2017-11-22

Konkurs OPUS 13Miło nam poinformować, że w 13 edycji konkursu OPUS ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki, projekt prof. Bogdana Smołki "Odporne metody redukcji szumów mieszanych w barwnych obrazach cyfrowych" uzyskał pozytywne opinie recenzentów i komisji kwalifikacyjnej i został rekomendowany do finansowania. Zespół prof. Smołki pozyskał tym samym fundusze na kontynuację badań w zakresie przetwarzania obrazów cyfrowych. Gratulujemy sukcesu!

Dodano: 2017-11-16

Wellcome Trust Genome Campus courseW dniach 7.11-10.11.2017 w Hinxton, Cambridge, UK odbył się kurs Analysis of High-Throughput Sequencing Data. Do udziału w kursie zostały zakwalifikowane dwie doktorantki Zakładu Analizy Eksploracyjnej Danych: Justyna Mika oraz Anna Papież. Uczestnicy mieli okazję szkolić się pod okiem fachowej kadry europejskich naukowców i poznać tajniki najnowszych metod analizy danych z eksperymentów głębokiego sekwencjonowania. Pani Anna Papież została również z tej okazji beneficjentką stypendium w programie European Joint Programme for the Integration of Radiation Protection Research - CONCERT Travel Grant.

Dodano: 2017-11-10

BiOOskary 2017 wręczone - ponownie 66% nagród dla ZAEDu1,2,3 próba mikrofonu1,2,3 próba mikrofonu1,2,3 próba mikrofonu1,2,3 próba mikrofonu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwoje pracowników naszego zakładu: Pan doktor inżynier Franciszek Binczyk oraz Pani mgr inż. Bożena Rolnik zostali laureatami prestiżowej nagrody przyznanej przez studentów kierunku Bioinformatyka: BiOOskar 2017. Laureatów wyłoniono z grona pracowników naszego wydziału na podstawie głosowania braci studenckiej na najbardziej pro-studenckich nauczycieli akademickich na specjalności Bioinformatyka. Wyróżnienie to przyznano trójce pracowników w trzech kategoriach: „Profesor”, „Doktor” oraz „Doktorant”. W kategoriach "Profesor" i "Doktor" nagrodzeni zostali Panowie: Profesor Andrzej Świerniak z Zakładu Inżynierii Systemów oraz Dr inż. Franciszek Binczyk . W kategorii „Doktorant” wyróżniona została Pani Mgr inż Bożena Rolnik.

W trakcie uroczystości wręczono również nagrodę za najlepiej zrealizowany projekt z przedmiotu Bionformatyka. Nagrodę tą zdobył współpracownik naszego zakładu Pan Szymon Kocot, który realizował projekt pod opieką Pana doktora Franciszka Binczyka.

Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięcia Pana Doktora i Pani Magister. Życzymy wielu dalszych sukcesów dydaktycznych!

Przedstawicielom Bioinformatycznego Studenckiego Koła Naukowego Politechniki Śląskiej gratulujemy świetnego pomysłu i trzymamy kciuki za kolejne zapewne udane inicjatywy.

Dodano: 2017-11-09

Projekt kosmiczny NCBIRNiezmiernie miło nam poinformować iż firma KP Labs z Gliwic otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020 na projekt pt. "Innowacyjny system hiperspektralny do obserwacji Ziemi (HyperCam) o podwyższonej rozdzielczości spektralnej umożliwiający automatyczne przetwarzanie i selekcjonowanie danych satelitarnych na orbicie w oparciu o nowe algorytmy segmentacji i klasyfikacji obrazów satelitarnych wykorzystujące głębokie sieci konwolucyjne". Wykonawcą w projekcie jest również Politechnika Śląska w osobie dr inż. Adama Popowicza z ZAED. Dr Popowicz będzie odpowiedzialny za konstrukcje toru opto-elektronicznego na satelicie oraz jego działanie w przestrzeni kosmicznej. Łączne dofinansowanie projektu z NCBIR wynosi 14mln zł. Pełna lista projektów dofinansowanych przez NCBiR dostępna jest pod adresem http://www.ncbr.gov.pl/gfx/ncbir/userfiles/_public/fundusze_europejskie/inteligentny_rozwoj/1_1_1_1_2017/lista_rankingowa_czerwiec_20_10_17.pdf

Dodano: 2017-10-21

   1   2   3   4   5