4th European Radiation Protection Week ERPW 2019

W dniach 14-18 października na Uniwersytecie Sztokholmskim odbyła się konferencja 4th European Radiation Protection Week ERPW 2019, której tematyka obejmowała badania związane z promieniowaniem jonizującym: jego zastosowaniem w radioterapii i diagnostyce, dozymetrią, skutkami wywoływanymi niskimi i wysokimi dawkami promieniowania w roślinach i w ciele człowieka oraz potencjalnymi zagrożeniami terrorystycznymi. Nasz Zakład reprezentowany był przez mgr inż. Joannę Tobiasz, która wyniki swoich badań przedstawiła w formie posteru:
Tobiasz J., Al-Harbi N., Bin Judia S., Majid S., Alsbeih G., Polanska J., How accurately can we predict Surviving Fraction after Irradiation based on the Copy Number State?

Dodano: 2019-10-21

Stypendia w ramach własnego funduszu stypendialnego – nabór wniosków

Szanowni Państwo,
w imieniu Pana prof. dr hab. inż. Marka Pawełczyka – Prorektora ds. Nauki i Rozwoju uprzejmie informujemy, że trwają nabory wniosków o przyznanie stypendium w ramach własnego funduszu stypendialnego.
Informacje zawierające listę programów, zasady ubiegania się o stypendium oraz miejsce składania wniosków dostępne są pod link adresem.

Dodano: 2019-10-10

Profesor Polańska Dziekanem!

Jest nam niezwykle miło poinformować, że kierownik naszego zakładu prof. dr hab. inż. Joanna Polańska została powołana na stanowisko Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki.
Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy spokojnej kadencji!

Dodano: 2019-10-01

13th Central and Eastern European Proteomic Conference

W dniach 23-26 września odbyła się 13. konferencja proteomiczna krajów Europy środkowej i wschodniej. Przedstawiciele naszych zespołów badawczych mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz zapoznać z bieżacymi badaniami w dziedzinach takich jak proteomika kliniczna, metabolomika lub proto-genomika. Członkowie naszego Zakładu zaprezentowali następujące referaty:
prof. dr hab. inż. Joanna Polańska: Machine Learning in the processing of proteomics data
dr inż. Anna Papież: Proteomics validation analysis for ischemic heart disease in Mayak workers
mgr inż. Katarzyna Frątczak: Comparative classification study for pan-cancer mass spectrometry imaging data
mgr inż. Anna Glodek: Can the spatial distribution in MSI support the identification of the isotopic envelope?
oraz mgr inż. Justyna Mika prezentowała poster pt. Biological processes associated with mutations present in anaplastic and papillary thyroid cancers co-existing in the same thyroid gland.

Dodano: 2019-09-23

XII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego

W dniach 19-21 września odbyło się XII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Krakowie, zaś poruszane tematy dotyczyły szeroko pojętej bioinformatyki, w powiązaniu z naukami matematycznymi, przyrodniczymi oraz technicznymi. Nasz Zakład był reprezentowany przez dr. inż. Franciszka Binczyka i mgr. inż. Grzegorza Mrukwę, którzy wygłosili prezentacje, oraz przez mgr inż. Joannę Tobiasz i mgr inż. Justynę Mikę, które wyniki swych prac zaprezentowały podczas sesji plakatowej. Przedstawione prace dotyczyły odpowiednio:
Can Deep Learning be a tool for feature engineering? Yes, it can. Lung tumor CT imaging case study. (Franciszek Binczyk)
Hybrid Clustering Method for Highly Dimensional Data (Grzegorz Mrukwa)
Copy Number State differences between extremely radiosensitive and extremely radioresistant patients (Joanna Tobiasz)
Modelling of T cell receptor repertoire diversity in age, sex and functionality status of its sequences (Justyna Mika)

Co więcej, dr inż. Franciszek Binczyk został wybrany podczas walnego zgromadzenia PTBI na członka komisji rewizyjnej Towarzystwa. Z dumą serdecznie gratulujemy!

Dodano: 2019-09-23

1   2   3   4   5