Akademia GeCONiI - Rozproszone przetwarzanie danych w Hadoop

W dniu 9 czerwca w ramach kolejnej edycji Akademii GeCONiI odbyły się warsztaty poświęcone podstawom wykorzystania technologii Hadoop do rozproszonej analizy danych. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z założeniami Hadoopa, architekturą, podstawowymi składowymi oraz przypadkami użycia w kontekście porównania z klasycznymi rozwiązaniami opartymi o relacyjne hurtownie danych. Ćwiczenie przeprowadzone zostało z wykorzystaniem dystrybucji Cloudera i uwzględniało narzędzia takie jak Spark i Impala. Zajęcia poprowadził Łukasz Król - doktorant w Zakładzie Analizy Eksploracyjnej Danych i specjalista ds. Hurtowni Danych i Business Intelligence w firmie Striped Giraffe. Slajdy dostępne są pod adresem:

Dodano: 2017-06-12

Akademia GeCONiI - Medical Image Analysis

W dniach 29 maja do 2 czerwca gościliśmy na naszym wydziale panów: Profesora Hansa-Petera Meinzera oraz Doktora Christiana Webera z DKFZ Heidelberg. Panowie przeprowadzili wspólnie kurs zorganizowany w ramach Akademi GeCONiI zatytułowany: Medical Image Analysis. W trakcie 5-cio dniowego kursu studenci, doktoranci oraz pracownicy naszej uczelni mieli możliwość wysłuchania niezwykle interesujących wykładów Profesora Meinzera, który jest znanym autorytetem w środowisku naukowym. Po cyklu wykładów nabytą wiedzę teoretyczną można było sprawdzić w praktyce podczas zajęć Dr Webera. Zdjęcia zrobione w trakcie wykładów i laboratoriów znaleźć można w naszej galerii. Obu panom bardzo dziękujemy za poświęcony dla nas czas. Wszystkich Państwa zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach szkoleń organizowanych w ramach Akademi GeCONiI.

Konferencja OurCon V - 9 grantów do rozdania

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w w 5 edycji konferencji OurCon, poświęconej obrazowaniu spektrometrii mas (MSI). Szczególnie zachęcamy do udziału młodych naukowców dla których organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody i 9 grantów pozwalających na całkowite lub częściowe sfinansowanie uczestnictwa w konferencji. Z warunkami rejestracji oraz aplikacji o grant można zapoznać się pod adresem: OurCon V.

Przygotowania do Volleyball SUT Games

Wprawdzie nie wiemy jeszcze kiedy zorganizowane zostaną pierwsze politechniczne zawody w siatkówce halowej, ale drużyny studentów kierunku biotechnologia i doktorantów (z istotnym wsparciem pracowników) wydziałów AEI i ISE zmierzyły się w czwartek, 1 czerwca, w pierwszym meczu towarzyskim. Graczy Starszaków i Studentów aktywnie wspierała duchowo liczna publiczność zebrana w hali sportowej Politechniki. Dwugodzinne spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla Starszaków. Już niebawem mecz rewanżowy....

Dodano: 2017-06-02

Zaproszenie do uczestnictwa w Sympozjum Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego

Gorąco zapraszamy na coroczne Sympozjum Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego, połączone z Walnym Zebraniem PTBI, które w tym roku odbędzie się w Uniejowie, w dniach 27 - 29 września 2017. Terminy nadsyłania zgłoszeń zbliżają się nieubłaganie - zapraszamy wszystkich członków do nadsyłania propozycji wystąpień, ze szczególnie gorącym zaproszeniem dla koleżanek i kolegów na wczesnych etapach kariery. Zachęcajcie również koleżanki i kolegów, którzy jeszcze nie są naszymi członkami do wzięcia aktywnego udziału w konferencji.

Więcej informacji na stronie konferencji:

Konferencja PTBI

Dodano: 2017-05-31