European Startup Days

Serdecznie zapraszamy na stoisko i prezentację zespołu Spectre podczas European Startup Days, które odbywają się w Katowicach, w Spodku, w dniach 15-16 maja!

5-minutowe prezentacje będą odbywać się podczas panelu HEALTH & BIOTECHNOLOGY: Antresola Spodka, Sala Bingo 15.05.2018, 11:30-12:00 (w ramach European Startup Days) oraz Scena Otwarta, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, 16.05.2018, 10:40-12:30 (Europejski Kongres Gospodarczy).

Niezmiernie miło nam poinformować, że drużyna Spectre, jako jedna spośród 18 najlepszych, przeszła do finałów Start-Up Challenge, konkursu będącego integralną częścią European Startup Days. Impreza ma na celu zapewnić możliwość: uczenia się od najlepszych; zaprezentawania swoich pomysłów; zaistnienia w mediach; uzyskania wsparcia merytorycznego, organizacyjnego, czy finansowego. To pierwsze tak duże wydarzenie łączące start-upy i korporacje oraz organizacje wsparcia biznesu.

Do zobaczenia w Katowicach!

Źródła:
- http://www.estartupdays.eu/2018/pl/start-up-challenge/226/
- http://www.estartupdays.eu
- http://www.eecpoland.eu

Dodano: 2018-04-26

Akademia GECONiI - kurs NGS cz.2

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w drugiej części szkolenia „Analiza danych pochodzących z eksperymentów głębokiego sekwencjonowania”. Druga część kursu będzie dotyczyła metod analizy oraz kolejnych kroków przetwarzania danych DNA-seq oraz RNA-seq.
Prowadzącymi będą mgr inż. Justyna Mika oraz mgr inż. Anna Papież.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszę o przesyłanie zgłoszeń na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dodano: 2018-04-19

Finały krajowe Microsoft Imagine Cup

Miło nam poinformować, że drużyna Spectre, reprezentowana przez Grzegorza Mrukwę, Michała Gallusa oraz Daniela Babiaka miała okazję przedstawić swoje rozwiązanie na krajowych finałach konkursu Microsoft Imagine Cup 2018. Oprócz naszego zespołu zakwalifikowało się również 5 drużyn z Warszawy, 3 z Łodzi, 2 z Gdańska oraz jedna z Białegostoku. Konkurs polegał na wygłoszeniu 5-minutowej prezentacji oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania kierowane przez jury.
W krajowych finałach zespoły te rywalizowały w obrębie czterech dyscyplin:
• Artificial Intelligence – Hacks for Snacks, MindHand, The Spectre,
• Mixed Reality – AcomoEye Team, CodeHussAR, HomU
• Big Data – Novlex, Wavy, WAWTEAM
• Smart City – CrazyCodersPL, PetSity, Raccoon Smart Trash

Konkurs był szansą do zdobycia bezcennego doświadczenia zarówno na tle technologicznym, jak i związanego z zagadnieniami biznesowymi. Dodatkowo zespół Spectre miał okazję nawiązać kontakt z ciekawymi oraz pomysłowymi ludźmi reprezentującymi inne projekty, a także zasięgnąć wielu cennych rad od doświadczonych mentorów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 2018-04-13

Wykład dra Christosa Hatzisa, YALE UNIVERSITY, USA

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładu "Challenges in Predicting Patient Response in the Presence of Tumor Heterogeneity", który wygłoszony będzie przez dra Christosa Hatzisa, dyrektora Katedry Bioinformatyki, Yale Comprehensive Cancer Center, Yale School of Medicine, New Heaven USA. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.
Wstęp wolny dla studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Automatyki, Elektroniki I Informatyki.

Dodano: 2018-04-09

European Molecular Imaging Meeting

W dniach 20 - 23 marca zespół Spectre w składzie inż. Grzegorz Mrukwa, inż Daniel Babiak, inż Michał Gallus, inż Maciej Gamrat, inż Roman Lisak, inż. Sebastian Pustelnik, inż. Wojciech Wilgierz i p. Paweł Pendziałek reprezentował Zakład Analizy Eksploracyjnej na konferencji European Molecular Imaging Meeting - EMIM 2018 w San Sebastián w Hiszpanii. Organizatorem było European Society for Molecular Imaging - ESMI, które zrzesza społeczność akademicką opracowującą, walidującą i stosującą technologie obrazowania, biomarkery i sondy w naukach przyrodniczych.

Spośród olbrzymiej ilości wykładów i konferencji zespół miał okazję brać udział między innymi w spotkaniach związanych z obrazowaniem spektrometrią mas, która jest obiektem ich zainteresować i prac.
Konferencja była okazją do zaprezentowania rozwijanej przez zespół Spectre platformy służącej do przechowywania i analizy danych molekularnych (http://spectre.westeurope.cloudapp.azure.com). Podczas konferencji mogli wymienić się doświadczeniami z rozwijania tego typu aplikacji ze specjalistami w dziedzinie, a także poznać uwagi i pomysły dotyczące aplikacji osób zainteresowanych użyciem platformy.

Konferencja poszerzyła wiedzę uczestników o najnowszych badaniach i odkryciach w dziedzinie obrazowania molekularnego i dała możliwość pogłębionej dyskusji na temat pojawiających się tematów i technologii obrazowania.

Dodano: 2018-03-25

1   2   3   4   5