Zaproszenie na XXIII KKZMBM - możliwość publikacji w czasopismach z listy JCRSerdecznie zaprazszamy Państwa na kolejną, XXIII Krajową Konferencję Zastosowań Matematyki w Biologii i Medycynie, która odbędzie się w dniach 11-15 września 2017 w Jugowicach. Termin nadsyłania prac to 15 maja 2017.

Z przyjemnością informujemy, że wskazane przez Recenzentów prace, po ich znaczącym rozszerzeniu, będą kierowane do czasopism, będących na liście JCR (przede wszystkim prace dotyczące tematyki modelowania układów dynamicznych, sterowania i optymalizacji, a także analizy obrazów biomedycznych, biostatystyki i bioinformatyki): Archives of Control Sciences, International Journal of Applied Mathematics and Computer Science, a także Applicationes Mathematicae.

Pierwsze nadesłane prace, które zostaną zakwalifikowane do skierowania do recenzji do czasopisma ACS, wydane zostaną (pod warunkiem pozytywnych recenzji czasopisma) w numerze 4, 2017. Kolejne prace, skierowane do czasopism ACS lub AMCS wydane zostaną w pierwszych numerach tych czasopism w 2018 r. Należy zwrócić uwagę na to, że artykuły wysyłane do czasopism muszą być znaczącym rozszerzeniem prac opublikowanych w materiałach konferencyjnych.
Dodatkowe informacje

Dodano: 2017-03-20

Warsztaty REIS 2017W dniach 7-9 marca w Budapeszcie miały miejsce warsztaty Radiation effects on the immune system: an updated state of the art and future research needs. Spotkanie dotyczyło wpływu promieniowania na układ odpornościowy i odbyło się w ramach europejskiego projektu OPERRA zajmującego się badaniami nad promieniowaniem. W skład tych warsztatów wchodziło kilka sesji wykładowych poruszających między innymi tematykę powiązań radioterapii i immunoterapii, wpływu niskich dawek promieniowania na organizmy oraz biomarkerów promieniowania. Nasz zakład reprezentowany był przez Justynę Mikę i Joannę Tobiasz, które przedstawiły wyniki swoich prac.
Mika J., Badie C., Candéias S., Cherradi N., Polanska J.: Text-mining methods in support for comprehensive literature search – Tis11/Tristetraprolin targets study.
Tobiasz J., Al-Harbi N., Bin Judia S., Majid S., Alsbeih G., Polanska J.: Does Copy Number Variation differ between radiosensitive and regular response patients? Preliminary results.
Co więcej Joanna Tobiasz, jako laureatka grantu dla młodych naukowców, miała przyjemność przedstawić swoją pracę w formie prezentacji ustnej podczas sesji młodych naukowców.

Dodano: 2017-03-20

Akademia GeCONiI - wykład dotyczący zastosowań wybranych technik spektroskopii molekularnejPo ponad semestralnej przerwie zapraszamy do uczestniczenia w kolejnej serii zajęć w ramach Akademii GeCONiI. Tym razem rozpoczniemy wykładem dr Marty Gawin zatytułowanym „Zastosowanie wybranych technik spektroskopii molekularnej do obrazowania biocząsteczek w tkankach”.

Termin zajęć: sobota, 4 lutego 2017, godz. 11:00 – 12:30. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt pod Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W załączniku mogą państwo zapoznać się z streszczeniem wykładu Pani dr Gawin.
Dodatkowe informacje

Dodano: 2017-01-30

Oferta pracy: Postdoc , Hochschule MannheimSzanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z ofertą pracy na stanowisku "postdoc" w grupie Profesora Carstena Hopfa w Hochschule Mannheim. Profesor Carsten Hopf zajmuje się problematyką obrazowania molekularnego, która w ostatnich latach rozwija się w sposób niezwykle dynamiczny. Profesor blisko współpracuje z naukowcami z Zakładu Analizy Eksploracyjnej Danych. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z Panią Profesor Joanną Polańską bądź osobiście z Profesorem Hopfem.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku.
Dodatkowe informacje

Dodano: 2017-01-03

Student współpracownik ZAED-u laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa WyższegoMiło nam poinformować, że Pan Grzegorz Mrukwa, student makrokierunku realizujący indywidualny program studiów pod opieką prof. Joanny Polańskiej i prowadzący badania we współpracy z pracownikami naszego Zakładu, został laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów i doktorantów za wybitne osiągnięcia w nauce na rok akademicki 2016/2017.

Panie Grzegorzu, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Listy nagrodzonych studentów i doktorantów dostępne są na stronie Ministerstwa

MNiSW

Dodano: 2016-12-14

   1   2   3   4   5