XXV Krajowa Konferencja Zastosowań Matematyki w Biologii i MedycynieSerdecznie zapraszamy na jubileuszową XXV Krajową Konferencję Zastosowań Matematyki w Biologii i Medycynie. Konferencja odbędzie się w dniach 16-20 września 2019 w Jadwisinie koło Warszawy (około 40 km od centrum Warszawy) nad Zalewem Zegrzyńskim. Podobnie jak w ubiegłym roku, zaakceptowane artykuły konferencyjne zostaną opublikowane w czasopiśmie Mathematica Applicanda.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie konferencji.

Dodano: 2019-02-19

Konferencja ICMMI 2019Czy nam się to podoba, czy nie, maszyny stały się nieodzowną częścią życia człowieka. Są tacy, którzy twierdzą, że ludzie są zniewoleni nowoczesną technologią i odrzucają postęp i nowe osiągnięcia technologiczne z zasady, podczas gdy z drugiej strony fanatycy nowych trendów muszą mieć nie tylko najnowsze potrzebne i użyteczne narzędzia, ale każdy gadżet i sztuczkę jako dobrze. Często umieszczamy nasze życie w wirtualnych lub dosłownych rękach maszyn podejmujących decyzje dotyczące życia lub śmierci. Bardzo często zadajemy filozoficzno/etyczne pytania, czy sztuczna inteligencja jest prawdziwa lub czy maszyny tak naprawdę myślą. Pozwalają nam one studiować sekrety DNA na mikro i całym wszechświecie w skali makro co pozwala nam na odpowiedź na dręczące nas od setek lat pytania o istotę natury człowieka.
Konferencja ICMMI obejmuje całe spektrum teorii i praktyki interakcji pomiędzy człowiekiem i maszyną, koncentrując się na automatycznym pozyskiwaniu wiedzy i przetwarzaniu wykorzystywanym w systemach wspomagania decyzji, stale ewoluujących technikach obliczeniowych, wyspecjalizowanych interfejsach użytkownika dostępnych również dla osób niepełnosprawnych oraz metodach sztucznej inteligencji stosowanych w takich obszarach jako wizja komputerowa lub nauki biologiczne. Konferencja ICMMI jest z natury interdyscyplinarna, ponieważ ma na celu zebranie naukowców pracujących we wszystkich tych dziedzinach, zapewniając międzynarodowe forum wymiany pomysłów, stawiając pytania i problemy do dyskusji, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą wśród szerokiej społeczności naukowców.

Więcej informacji o tym niezwykle ciekawym wydarzeniu znajdą państwo na stronie konferencji.

Dodano: 2019-02-14

Warsztaty Intel NERVANA AI AcademyZ przyjemnością chcielibyśmy zaprosić chętnych do zapoznania się z najnowszymi technikami głębokiego uczenia i sztucznej inteligencji na serię wykładów i warsztaty organizowane przez naszego pracownika Dr Franciszka Binczyka oraz współpracowników: Szymona Kocota i Aleksandrę Suwalską w sobotę 19.11.2018 na naszym wydziale.

Zapisy możliwe są przez stronę.Znajdziecie Państwo tam też szczegółowe informacje dotyczące programu wydarzenia.

Dodano: 2018-11-12

AGH International Student Conference. KNOWLEDGE, TECHNOLOGY AND SOCIETYW dniach 10-12 października 2018r. w Krakowie odbyła się konferencja „AGH International Student Conference. KNOWLEDGE, TECHNOLOGY AND SOCIETY”, w której uczestniczył współpracownik naszego zakładu Robert Piecyku. Podczas sesji posterowej, przedstawił podsumowanie dotychczasowych wyników swoich badań.
Robert Piecyk, Daniela Hladik, Joanna Polanska and Soile Tapio: Impact od sex and recovery time on the molecular profile of murine hippocampal tissue after irradiation”.
Prezentacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem uczestników konferencji. Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 2018-11-06

Wizyta doktora Binczyka w MD Anderson Cancer Center, HoustonW dniach 16-22.10.2018, pracownik naszego zakładu, dr inż. Franciszek Binczyk, przebywał z roboczą wizytą w instytucie MD Anderson Cancer Center w Houston, USA. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w obszarze radiomiki - zautomatyzowanej diagnostyki chorób nowotworowych na obrazach tomografii komputerowej.

Dodano: 2018-10-24

   1   2   3   4   5