Nasz student ambasadorem IntelaJest nam niezmiernie miło poinformować, że student kierunku Biotechnologia, specjalność:Bioinformatyka, współpracownik naszego zakładu, pan inż. Szymon Kocot został studenckim ambasadorem firmy Intel w zakresie technik sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia – deep learning. W ramach swojej pracy jako ambasador, pan Szymon będzie publikować ciekawe popularnonaukowe opracowania oraz podejmie się organizacji cyklu wykładów dla studentów i pracowników naszego wydziału. Panu Szymonowi z tego miejsca gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwoju swoich pasji i umiejętności.

Dodano: 2018-01-03

Stypendia MNiSW rozdane! Dr Marczyk na liście wyróżnionychMinister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał 40 074 650 zł na finansowanie stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców. Z radością informujemy, że dr Michał Marczyk, pracownik naszego Zakładu, przebywający aktualnie na stażu naukowym w Yale School of Medicine, New Haven, USA, został laureatem tegorocznej edycji konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W XII edycji konkursu otrzyma je 209 wybitnych młodych naukowców. Laureaci będą otrzymywali 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. W konkursie na stypendia dla wybitnych młodych naukowców rozpatrzono 1159 wniosków.

Dodano: 2017-12-13

Motion Capture experimentsW ramach współpracy z zaprzyjaźnioną Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych, doktorantki i pracownice Zakładu Analizy Eksploracyjnej Danych uczestniczyły w badaniach ruchu w trakcie chodu. Badania składały się z dwóch faz: pomiaru chodu na platformie w szybkim i wolnym tempie oraz pomiaru chodu na bieżni z symulatorem generującym odczucia zmieniającego się podłoża (leśna ścieżka, most wiszący), bodźców wzrokowych i dźwiękowych. PJATK zebrane dane wykorzysta w badaniach nad rozpozanwaniem ruchu w chodzie, również do celów medycznych, takich jak rehabilitacja osób starszych.

Dodano: 2017-12-08

Akademia GimnazjalistyW piątek, 1 grudnia uczniowie klas 7a i 7b ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach Akademii Gimnazjalisty na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Podczas spotkania poprowadzonego przez mgr inż. Joannę Tobiasz uczniowie mieli okazję wysłuchać studiujących na naszym Wydziale obcokrajowców oraz poznać zwyczaje i tradycje panujące w ich krajach. Co więcej, uczniowie dowiedzieli się również, jakie są możliwości studiowania w międzynarodowym środowisku na naszym Wydziale oraz jak wielu zagranicznych studentów mamy przyjemność gościć. Prezentacje o swoich krajach przygotowali: Ritankar Sahu z Indii, Liu Tiancheng z Chin, Godlove Suila Kuaban z Kamerunu oraz pochodzący z Hiszpanii Diego Moral Esteban, Miguel Larose Martin i Carlos Ramila Villanueva. Studentom dziękujemy za zaangażowanie, a uczniom za uwagę i zainteresowanie.

Dodano: 2017-12-07

Profesor Joanna Polańska laureatką Śląskiej Nagrody Naukowej 2017Miło nam poinformować, że kierownik Zakładu Analizy Eksploracyjnej Danych Prof. Joanna Polańska została laureatką Śląskiej Nagrody Naukowej. Śląskie Nagrody Naukowe wręczono laureatom w sobotę, 2 grudnia, podczas uroczystej gali w ramach II Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Śląska Nagroda Naukowa jest wyróżnieniem przyznawanym badaczom i twórcom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki, mają szczególne osiągnięcia artystyczne, jak również promują śląską naukę i sztukę na arenie krajowej i międzynarodowej.

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor!

Więcej informacji znaleźć można pod adresem https://www.us.edu.pl/wreczenie-slaskich-nagrod-naukowych
Dodatkowe informacje

Dodano: 2017-12-04

   1   2   3   4   5